Fairview Microwave FMC00291-12
Part No.:
FMC00291-12
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-58C
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C