Fairview Microwave FMC00278-48
Part No.:
FMC00278-48
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-58C
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5 GHz