Fairview Microwave FMC00272-24
Part No.:
FMC00272-24
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-223
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C