Fairview Microwave FMC00249-36
Part No.:
FMC00249-36
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C