Fairview Microwave FMC00239-60
Part No.:
FMC00239-60
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C