Fairview Microwave FMC00237-50CM
Part No.:
FMC00237-50CM
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C