Fairview Microwave FMC00231-60
Part No.:
FMC00231-60
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-58C
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C