Fairview Microwave FMC00191-48
Part No.:
FMC00191-48
Manufacturer:
Fairview Microwave
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Manufacturer:
Fairview Microwave
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C