Samtec Inc. EW-17-10-S-D-365
Part No.:
EW-17-10-S-D-365
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-17-10-S-D-365.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)