Samtec Inc. EW-16-13-L-D-433
Part No.:
EW-16-13-L-D-433
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-16-13-L-D-433.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.467" (11.862mm)
Length - Stack Height:
0.433" (11.000mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)