Samtec Inc. EW-16-09-S-D-200
Part No.:
EW-16-09-S-D-200
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-16-09-S-D-200.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)