Samtec Inc. EW-15-20-S-D-680
Part No.:
EW-15-20-S-D-680
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-15-20-S-D-680.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)