Samtec Inc. EW-15-13-G-D-600
Part No.:
EW-15-13-G-D-600
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-15-13-G-D-600.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)