Samtec Inc. EW-15-12-G-D-450
Part No.:
EW-15-12-G-D-450
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-15-12-G-D-450.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)