Samtec Inc. EW-15-11-G-D-520
Part No.:
EW-15-11-G-D-520
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-15-11-G-D-520.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)