Samtec Inc. EW-14-20-G-D-670
Part No.:
EW-14-20-G-D-670
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-14-20-G-D-670.pdf
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)