Samtec Inc. EW-12-20-G-D-510
Part No.:
EW-12-20-G-D-510
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-12-20-G-D-510.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)