Samtec Inc. EW-12-19-G-D-875
Part No.:
EW-12-19-G-D-875
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-12-19-G-D-875.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)