Samtec Inc. EW-12-13-S-D-670
Part No.:
EW-12-13-S-D-670
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-12-13-S-D-670.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)