Samtec Inc. EW-11-19-G-D-900
Part No.:
EW-11-19-G-D-900
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-11-19-G-D-900.pdf
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)