Samtec Inc. EW-03-10-T-S-338
Part No.:
EW-03-10-T-S-338
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-03-10-T-S-338.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.338" (8.585mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)