Samtec Inc. EW-02-19-T-S-860
Part No.:
EW-02-19-T-S-860
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-19-T-S-860.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.860" (21.844mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)