Samtec Inc. EW-02-14-T-S-1100
Part No.:
EW-02-14-T-S-1100
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-14-T-S-1100.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
1.100" (27.940mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)