Samtec Inc. EW-02-12-T-S-620
Part No.:
EW-02-12-T-S-620
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-12-T-S-620.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)