Samtec Inc. EW-02-11-T-S-500
Part No.:
EW-02-11-T-S-500
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-11-T-S-500.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)