Samtec Inc. EW-02-11-T-S-400
Part No.:
EW-02-11-T-S-400
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-11-T-S-400.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)