Samtec Inc. EW-02-10-L-S-380
Part No.:
EW-02-10-L-S-380
Datasheet:
Chuangxin CloudEW-02-10-L-S-380.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)