ESQT-125-02-M-Q-626.pdf
ESQT-125-02-M-Q-626.pdf
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Height | 0.626" (15.90mm) | 0.626" (15.90mm) | 0.626" (15.90mm) | 0.626" (15.90mm) | 0.626" (15.90mm) |
| Contact Length - Post | 0.224" (5.70mm) | 0.224" (5.70mm) | 0.224" (5.70mm) | 0.224" (5.70mm) | 0.224" (5.70mm) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Current Rating (Amps) | 4.5A per Contact | 4.5A per Contact | 4.5A per Contact | 4.5A per Contact | 4.5A per Contact |