Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ222Y
Part No.:
ERJ-XGNJ222Y
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-XGNJ222Y.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1/32W 01005
Series:
ERJ-XGN
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
01005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)