Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ104Y
Part No.:
ERJ-XGNJ104Y
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-XGNJ104Y.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 1/32W 01005
Manufacturer:
Series:
ERJ-XGN
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
01005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)