Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ101Y
Part No.:
ERJ-XGNJ101Y
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-XGNJ101Y.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/32W 01005
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)