Panasonic Electronic Components ERJ-UP3J101V
Part No.:
ERJ-UP3J101V
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-UP3J101V.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/4W 0603
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)