Panasonic Electronic Components ERJ-UP3J100V
Part No.:
ERJ-UP3J100V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-UP3J100V.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 1/4W 0603
Manufacturer:
Series:
ERJ-UP3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)