Panasonic Electronic Components ERJ-U03F2003V
Part No.:
ERJ-U03F2003V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-U03F2003V.pdf
Description:
RES 200K OHM 1% 1/10W 0603
Series:
ERJ-U03
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)