Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1203V
Part No.:
ERJ-PA3F1203V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-PA3F1203V.pdf
Description:
RES SMD 120K OHM 1% 1/3W 0603
Series:
ERJ-PA3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)