Panasonic Electronic Components ERJ-PA2J331X
Part No.:
ERJ-PA2J331X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-PA2J331X.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 1/4W 0402
Series:
ERJ-PA2
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)