Panasonic Electronic Components ERJ-P08J472V
Part No.:
ERJ-P08J472V
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-P08J472V.pdf
Description:
RES SMD 4.7K OHM 5% 2/3W 1206
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.667W, 2/3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)