Panasonic Electronic Components ERJ-H3GJ104V
Part No.:
ERJ-H3GJ104V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-H3GJ104V.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 1/8W 0603
Series:
ERJ-H3G
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)