Panasonic Electronic Components ERJ-H3GJ103V
Part No.:
ERJ-H3GJ103V
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-H3GJ103V.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 1/8W 0603
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)