Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2400V
Part No.:
ERJ-8ENF2400V
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-8ENF2400V.pdf
Description:
RES SMD 240 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
240 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)