Panasonic Electronic Components ERJ-3RQFR43V
Part No.:
ERJ-3RQFR43V
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-3RQFR43V.pdf
Description:
RES 0.43 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
430 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
0/ +300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)