Panasonic Electronic Components ERJ-3RQFR39V
Part No.:
ERJ-3RQFR39V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudERJ-3RQFR39V.pdf
Description:
RES 0.39 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer:
Series:
ERJ-3R
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
390 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:
0/ +300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)