Panasonic Electronic Components ERA-6AEB5621V
Part No.:
ERA-6AEB5621V
Datasheet:
Chuangxin CloudERA-6AEB5621V.pdf
Description:
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)