Panasonic Electronic Components ERA-3AEB2323V
Part No.:
ERA-3AEB2323V
Datasheet:
Chuangxin CloudERA-3AEB2323V.pdf
Description:
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
232 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)