Samtec Inc. DWM-50-56-G-D-415
Part No.:
DWM-50-56-G-D-415
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-50-56-G-D-415.pdf
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Number of Positions:
100
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)