Samtec Inc. DWM-40-01-G-D-200
Part No.:
DWM-40-01-G-D-200
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-40-01-G-D-200.pdf
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
Number of Positions:
80
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)