Samtec Inc. DWM-25-58-S-D-400
Part No.:
DWM-25-58-S-D-400
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-25-58-S-D-400.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Number of Positions:
50
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.705" (17.907mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)