Samtec Inc. DWM-10-58-G-D-415
Part No.:
DWM-10-58-G-D-415
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-10-58-G-D-415.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.705" (17.907mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)