Samtec Inc. DWM-06-61-G-S-745
Part No.:
DWM-06-61-G-S-745
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-06-61-G-S-745.pdf
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Number of Positions:
6
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.745" (18.923mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)