Samtec Inc. DWM-05-51-G-S-200
Part No.:
DWM-05-51-G-S-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDWM-05-51-G-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
5
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)